Pulibet173 Güncel Adres Giriş

Pulibet173 Güncel Adres Giriş

Pulibet173 Güncel Adres Giriş ile 4 eylül 2019 tarihinden itibaren oyunlara giriş yapabilir, eski oyuncular oyunlara kaldığı yerden devam edebilir.

Dünya futbolunda kilometre taşları takip edildi. Futbol Federasyonu Challenge Cup (FA Cup), 1871’de yapılan ilk önemli yarışma oldu. Ertesi yıl, ilk kez iki milli takım arasındaki maç oynandı. İngiltere ve İskoçya’yı kapsayan maç 0-0 sona erdi ve Hamilton Crescent’te 4.000 kişi tarafından takip edildi.

On iki yıl sonra, 1883’te ilk uluslararası turnuva gerçekleşti ve dört ulusal takım yer aldı: İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Galler.

Futbol uzun zamandır bir İngiliz olgusuydu, fakat yavaş yavaş diğer Avrupa ülkelerine yayıldı. Avrupa dışında gerçekleşen ilk oyun 1867’de Arjantin’de gerçekleşti, ancak Arjantin vatandaşları olmayan yabancı İngiliz işçilerdi.

Fédération Internationale de Football Association (FIFA) 1904’te kuruldu ve Fransa, Belçika, Danimarka, Hollanda, İspanya, İsveç ve İsviçre’den temsilciler tarafından bir vakıf anlaşması imzalandı. İngiltere ve diğer İngiliz ülkeleri en baştan FIFA’ya katılmadılar, oyunu icat ettiler ve bir derneğe bağlı kalmak için hiçbir sebep görmediler. Yine de ertesi yıla katıldılar, ancak 1950’ye kadar Dünya Kupası’na katılmayacaklardı.

Yurt içi ligleri birçok ülkede meydana geldi, ilki 1888’de kurulan İngiliz Futbol Ligi’ydi. Ligler zaman zaman takım performansına göre daha fazla bölümle genişleyecekti.

1908 yılında, Olimpiyat Oyunlarında ilk kez futbol resmi bir spor dalına dahil edilecek. İlk FIFA Dünya Kupası 1930’da oynanana kadar, Olimpiyat Oyunları futbol turnuvası en prestijli olarak yer alacaktı. 1996 yılına kadar kadın futbolu eklenmedi.

Siyah oyuncular
Diğer birçok sporda olduğu gibi beyaz erkek de uzun süredir baskındı. Futbolda, siyah oyuncular nispeten erken yaşta ortaya çıkmaya başladı ve örneğin tenisle karşılaştırıldığında, futbol geleneksel olarak siyah ve beyaz oyuncuların karışımı olan bir spor olarak biliniyor.

İngiltere’de Andrew Watson’ın ilk siyah oyuncu olduğu biliniyor ve 1880’lerde İskoç kulüp Queen’s Park’ta oynuyordu.

Pulibet Destek ile kapsamlı Pulibet bilgilerine erişin.